یونولیت

یونولیت ورقه ای

ضخامت
ابعاد ورق
قـیـمـت
2 سانتیمتر
100cm*200cm
3 سانتیمتر
100cm*200cm
5 سانتیمتر
100cm*200cm
10 سانتیمتر
100cm*200cm

یونولیت سقفی

محصول
وزن
ضخامت
ابعاد
محل بارگیری
قیمت
یونولیت سقفی 1200gr
1200gr
25cm
2m*50cm
کرج / فردیس
یونولیت سقفی 1300gr
1300gr
25cm
2m*50cm
کرج / فردیس

یونولیت در ایران با نام پلاستوفوم یا آکاسیف شناخته می شود. در حالی که در بسیاری از کشورهای آمریکا شمالی، با نام استایروفوم معروف است. اما نام اصلی و علمی این ماده پلی استیرن انبساطی است. این ماده سبک و متخلخل،عمدتا به رنگ سفید است. در واقع یونولیت نوعی پلیمر سفید رنگ است که وزن حجمی بسیار کمی دارد و از فرآیند ‌های پتروشیمی بدست می‌آید و نوعی متریال ساختمانی به حساب می آید که جایگزین بلوک های سیمانی، تیرچه بلوک و انواع مشابه می شود. سبکی این محصول ، حجم زیاد، عایق حرارتی و صوتی، ضربه پذیری، قابلیت ضد حریق و قیمت پایین از ویژگی های این محصول است که موجب کاربرد زیاد این محصول در ساختن سقف، دیوارهای یونولیتی، فوم های داخل تیغه و عایق های گرمایش از کف و … می شود. در ادامه در خصوص انواع ، ویژگی ها و قیمت یونولیت توضیحاتی ارائه می شود. همچنین شما می توانید در صورتی که قصد خرید یونولیت را دارید با کارشناسان فروش امیران فوم با شماره تلفن 36635509-026 تماس حاصل فرمایید.

یونولیت که به آن فیبر سفید نیز می گویند، عایق خوبی برای دما، صدا و همچنین رطوبت است و به دلیل ساختار سلول بسته آن که از 98 درصد هوا تشکیل شده، از هدایت حرارتی بسیار کمی برخوردار است. این هوای به دام افتاده در سلول‌‌‌ها یک هادی حرارتی بسیار ضعیف است و از این رو مقاومت حرارتی عالی را فراهم می‌کند. ساختار پلاستو فوم از دانه ‌های ریز و درشتی تشکیل شده است. از این رو پلاستوفوم به صورت گرانول، ورق و بلوک در اندازه ‌های گوناگون قابل ارائه است. به همین دلیل برش دادن آن نیز با دستگاه ‌های برش توسط سیم داغ به راحتی انجام می‌شود.

دمای گذار شیشه ای شدن پلی استیرن خیلی بالاتر از دمای معمولی پلاستیک است. این ویژگی باعث می‌شود که پلاستیک فوق العاده سخت، کمی شکننده، شفاف و صیقلی باشد. و این دلیلی است برای اینکه بتواند نور معمولی را حدود 90 درصد از خود عبور دهد. همه‌‌‌ی این خصوصیت ‌ها پلی استیرن را به ماده مناسبی جهت تهیه شیشه مصنوعی تبدیل کرده است. این ماده برای اولین بار توسط آلمانی‌‌‌ها در جنگ جهانی دوم و برای گذر از رودخانه‌‌‌ها استفاده شده است و بعدها خاصیت ضد اشتغال بودن آن سبب افزایش استفاده و کاربرد زیاد این محصول شد.

 

 

ویژگی های فیبر سفید !!!

از ویژگی های فیبر سفید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

خاصیت ضد اشتعالی

وزن کم و سبک بودن

غیر قابل نفوذ بودن برای حشرات موذی

حمل آسان و راحت توسط کارگران و خطر کمتر

کاهش هزینه های ساخت و مقرون به صرفه بودن

افزایش مقاومت ساختمان و سبک سازی بارهای مرده

معرفی انواع یونولیت ساختمانی

همانطور که قبلا گفته شد بیشترین کاربرد یونولیت در ساختمان سازی است و به عنوان یک متریال ساختمانی هم شناخته می شود. از انواع این متریال ساختمانی می توان به یونولیت سقفی و کرومیت نام برد که از نظر جنس یکی هستند و تنها در اندازه ابعاد با یکدیگر متفاوت هستند.

 

 

یونولیت سقفی و قیمت آن

یونولیت سقفی استاندارد به عنوان قالب بتن در سقف‌های دال یک طرفه یا اصطاحا تیرچه بلوک استفاده می‌شود و معمولا به صورت مکعب مستطیل استفاده می شود. یونولیت سقفی استاندارد دارای ابعادی به طول 200 سانتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 25 سانتی متر است و دانسیته آن ملاک اصلی تشخیص وزن آن است. معمولا چگالی یونولیت سقفی بین 7 تا 8 کیلوگرم بر متر مربع است و بیشترین کاربرد یونولیت آن در بتن ریزی سقف، استفاده در لایه میانی ساندویچ پانل و زیر پوشش سقف لوله ها و شیروانی ها می باشد. همچنین استفاده از آن به عنوان عایق صوتی و حرارتی ، مانند پشم شیشه که بعضا زیر سقف شیروانی ها با سیم آرماتوربندی یا سیم رابیتس بندی به میلگردها بسته می شوند رایج است.

از ویژگی ها و مزایای نوع سقفی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاهش وزن سقف و در نتیجه کاهش وزن سازه
کاهش زمان و هزینه
کاهش سایز تیرچه ها و ستون ها و در نتیجه کاهش مصرف آهن و فولاد در ساختمان
کاهش بتن مصرفی
مقاومت در برابر حریق و زلزله و ضربه پذیر بودن آن هنگام بتن ریزی
عایق حرارت و صدا
حمل آسان و کم هزینه

 

 

قیمت یونولیت سقفی و کرومیت

قیمت یونولیت سقفی و کرومیت با یکدیگر متفاوت هستند. قیمت یونولیت بر اساس سایز ، ابعاد و وزن آن متفاوت است. قیمت یونولیت کرومیت بیشتر از قیمت نوع سقفی است و دلیل آن بزرگ بودن سایز کرومیت نسبت به نوع سقفی است. به طور کلی هر چه وزن یونولیت بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر است. شما می توانید یونولیت سقفی و کرومیت را با مناسب ترین قیمت به صورت حضوری یا اینترنتی از امیران فوم خریداری کنید.

 

خرید و فروش سقفی و کرومیت

خرید یونولیت با توجه به کاربرد آن انجام می گیرد برای مثال برای استفاده در زیر شیروانی ها باید از نوع سقفی استفاده کرد و باید با در نظر گرفتن موارد اجرایی باید وزن آن را انتخاب کرد. اگر به دنبال خرید یونولیت با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب هستید ،  امیران فوم بهترین انتخاب برای شماست . کارشناسان فروش امیران فوم قبل از خرید با ارائه مشاوره رایگان ، اطلاعاتی کامل در اختیار شما قرار می‌دهند . شما می توانید با شماره تلفن 36635509-026 با کارشناسان امیران فوم تماس بگیرید.